Hakkımızda

KARİYE KİTAP HEDİYE adıyla İstanbul’un tarihi semtlerinden Fatih Kariye’de yeni bir mekan oluşturduk. 2020 yılı Ekim ayı itibariyle başladığımız bu çalışmada farklı başlıklarımız bulunuyor.

Birinci başlığımız Kitap ve Yayın Dünyası: Bu başlık altında  öncelikle ikinci el kitaplarla ilgileniyoruz. Türkçe dışında yabancı dillerde de bir kısım kitaplar satış listemizde mevcut. Ayrıca çeşitli dergileri ve sayısı şimdilik çok olmasa da Osmanlıca eserleri bizim aracılığımızla tedarik etmeniz mümkün. Bu konuda mevcudumuz inşallah her geçen gün daha da artıyor

İkinci el kitaplarımızı nadirkitap.com adlı sitede listeliyoruz.

Ilave olarak son aylada WhatsApp  üzerinden de bir hesap oluşturduk ve oradan haftada iki gün seçtiğimiz bir kısım kitapları sizlerin istifadesine sunuyoruz.

Grubun davet bağlantısı şöyledir: https://chat.whatsapp.com/FPjCOmrTFZs0bIpV9CBc1Y

İkinci başlığımız da Sanat alanında. Bu sahada zevk-i selim sahibi insanlara hitap etmek istiyoruz.

Geleneksel sanatlarımız veya daha doğru bir deyimle gelenekli sanatlarımız, çeşitli el işi ürünler, üzerinden yıllar geçmiş fakat hala değerlerini koruyan ve çok kolay temin edilemeyen özellikli malzemelerden, hediyelik olanları yeni yerimizde bulundurmaya çalışıyoruz.

Bunun için bu tür sanatlarla uğraşan kişiler ve çevrelerle temaslarımızı geliştiriyoruz. Ebru, Kat’ı sanatı, çeşitli el işleri alanında bir çok çalışmayı mekanımızda bulabilmeniz mümkün. Bu tip eserleri imkan ölçüsünde çeşitli sosyal medeya hesaplarımızda da paylaşmaya çalışıyoruz.

Bu arada hem orijinal hem de reproduksiyon tarzında az da olsa resim tablolarımız da bulunuyor.

Ayrıca gerek masa üzerine koymak gerekse de duvara asmak için farklı zevklere hitap eden çeşitli hediyelik ürünleri tedarik edebilmeniz mümkün

Firmamızın özel önem verdiği bir diğer alan da Hüsn-ü Hat çalışmaları. İlk adım olarak belli konularda ve çeşitte yazıları farklı boyutlarda hazırlayıp sizlerin beğenisine sunduk. Bu eserlerimizin bazılarının kenarları ebru işlemeli, bazıları da pas partu ile donatılıp çerçelevelendi.

Tabii ilave olarak talebe göre içerik ve boyutta hüsn-i hat yazılarını da Hattat hocalarımıza yazdırıp sizlere teslim edebiliyoruz.

Tesbih konusu bir diğer başlığımız: Bu alanında da farklı farklı modelleri sizlerin beğenisine sunuyoruz.

 Bu çalışmaya giriştiğimiz andan itibaren, İstanbul’un farklı noktalarında faaliyet gösteren antika ve ikinci el eşyaları satışının yapıldığı  mekanlara gitmeye başladık. Buralardan sizler için hediyelik olarak değerlendirilebilecek malzemeleri tedarik etmeye çalışıyoruz.  Malumunuz olduğu üzere yurt dışında da bu sahada çok önemli noktalar mevcut. Henüz oralara yeterince uzanamadık fakat inşallah en kısa zamanda o sahadan da güzel haberlere verebilmeyi umuyoruz. .

Yeni mekanımız çok büyük bir yer değil fakat biz var olanı etkin kullanarak her bir çeşidimize  uygun bir alan açma yolu bulmaya çalışıyoruz. Farklı alanlarda birçok dostumuz bizleri ziyaret ediyor ve bu ziyaretler esnasında bazen çok güzel buluşmalar ve tevafuklar da oluyor ki bunlar bizleri mutlu ediyor

Mekanın ismini içinde bulunduğumuz semtten ilham alarak Kariye diye koyduk. Yanına ‘Dünden Bugüne’ diye bir slogan da ilave ettik. Çünkü yaptığımız iş her yönüyle dünden bugüne birikimlerimizi bir şekilde değerlendirmeye çalışacağımız bir çerçevede olacak diye düşünüyoruz. İnşallah bu sloganın içini hakkıyla doldururuz.

Vakti müsait olan dostları bekliyoruz. Gelmeden haberdar ederseniz daha memnun oluyoruz ki sizleri karşılama imkanımız olsun.

Selam ve muhabbetlerimizle